Wynagrodzenie - dla klientów biznesowych
W ramach stałej obsługi prawnej przedsiębiorców (jednoosobowe działalności gospodarcze, spółki osobowe i kapitałowe) oraz państwowych jednostek budżetowych przewidujemy kilka modeli wynagrodzenia, w zależności od potrzeb klienta, z możliwością zmiany modelu w trakcie obowiązywania umowy o stałą obsługę prawną, tj.:
- wynagrodzenie godzinowe;
- wynagrodzenie ryczałtowe;
- wynagrodzenie mieszane.
Koszt porady prawnej ustalany jest indywidualnie, uzależniony jest od jej zakresu oraz czasu trwania spotkania. W przypadku uzgodnienia warunków dalszej współpracy, koszt porady prawnej zaliczany jest na poczet wynagrodzenia za prowadzenie sprawy.
Przygotowanie i weryfikowanie projektów umów, porozumień i ugód, pism przedsądowych, przygotowanie opinii prawnych - wynagrodzenie uzależnione jest od stopnia skomplikowania sprawy, terminu wykonania zlecenia i konieczności zabezpieczenia interesu klienta.
Prowadzenie postępowań sądowych w sprawach karnych, w tym karnoskarbowych i karnych gospodarczych - wynagrodzenie uzależnione jest od stopnia skomplikowania sprawy i składa się z wynagrodzenia podstawowego za prowadzenie sprawy oraz wynagrodzenia za reprezentację na rozprawie/posiedzeniu/przesłuchaniu.
Prowadzenie postępowań sądowych w sprawach cywilnych (o zapłatę, świadczenie, ustalenie) - wynagrodzenie uzależnione jest od stopnia skomplikowania sprawy oraz wartości przedmiotu sporu, składa się z wynagrodzenia podstawowego za prowadzenie sprawy oraz wynagrodzenia za reprezentację na rozprawie/posiedzeniu.
Prowadzenie postępowań administracyjnych i sądowoadministracyjnych – wynagrodzenie uzależnione jest od podstawy materialnoprawnej postępowania, nakładu pracy, stopnia skomplikowania sprawy i etapu postępowania.